Гінекологія

Гінекологія

Ви наважились та запланували візит до гінеколога? Чудово! За тиждень, а краще за 10 днів до візиту, не використовуйте жодні медикаментозні препарати інтравагінально. 

Щоб ефективно та з максимальною користю використати час прийому лікаря:
 • підготуйтесь, продумайте, можливо навіть занотуйте, що вас турбує та на які запитання Ви хотіли би отримати відповіді;
 • підготуйте розповідь щодо попередніх візитів, лікування, оперативних втручань (бажано прихопити з собою післяопераційні виписки);
 • якщо у Вас були інші проблеми, операції або алергічні реакції – розкажіть лікарю;
 • пригадайте дату останньої менструації та характеристики Вашого менструального циклу – тривалість та обільність менструальних днів, тривалість менструального циклу (від 1-го дня однієї менструації до 1-го дня наступної);
 • лікар обов`язково запитає про вагітності (кількість вагітностей, пологів, невдалі вагітності) та методи контрацепції.

Періодичне відвідування гінеколога необхідне кожній жінці, що досягла репродуктивного віку. 

Перший візит до лікаря має відбуватись ще до початку статевого життя, після того  у вiцi вiд 19 до 65 рокiв один раз на  рік. 

Профілактичний огляд лікаря краще планувати на 8-12 день менструального циклу (відліковуємо від першого дня менструації). За три дні до візиту не вводити вагінальні супозиторії, не використовувати глибокі підмивання та вагінальні душі.

Не секрет, що огляд  проводиться  на гінекологічному кріслі.  Для того, щоб отримати матеріал для дослідження клітин з шийки матки (цитологічне дослідження)  та вагінальних виділень (бактеріоскопічне дослідження або “мазок на флору») лікар скористається одноразовим пластиковим інструментарієм. Під час огляду бажано позитивно мислити, згадувати приємні моменти та розслабитись. Наступним кроком буде кольпоскопія – огляд шийки матки за допомогою спеціального оптичного збільшуючого пристрою – кольпоскопу. Під час огляду шийку матки обробляють спеціальними розчинами та фотографують. Заключний етап огляду – бімануальний- пальпація матки та додатків руками, в цей момент теж важливо повністю розслабитись та дихати животом. 

Під час огляду руками лікар отримує тактильну інформацію щодо розмірів, форми матки та додатків, болючості, рухливості. 

Огляд ділянки додатків зліва зазвичай більш   чутливий, ніж справа, через розташування в цій ділянці відділів кишківника зі своїми анатомічними особливостями. Болючість при огляді може бути пов’язана як із хворобою, так і через не особливо делікатний огляд або фізіологічні зміни у яєчнику. 

Зрозуміло, що при огляді все залежить від досвіда та навичок лікаря. 

Огляд гінеколога – це неболюча,  високоінформативна та абсолютно безпечна процедура.

Будьте здорові та довіряйте своє здоров`я професіоналам! 

 • Місячні мають тривалий та надмірний характер більше 6-7 днів;
 • Менструації мають нерегулярний характер – короткі менструальні цикли, міжменструальні кров’янисті виділення;
 • Кров’яні виділення після статевого акту; біль під час статевого акту;
 • Біль внизу живота (гострий, різкий або тривалий періодичний ниючий);
 • Незвичайні вагінальні виділення, печія,  свербіння статевих органів;
 • Подразнення, висипання або новоутворення зовнішніх статевих органів;
 • Затримка менструації;
 • Відсутність бажаної вагітності/планування вагітності;
 • Печія та біль під час сечовиділення/ почащене сечовипускання;
 • Необхідно підібрати метод запобігання вагітності;

Жіночий організм створено для зародження, збереження та народження нового життя.

Контрацепція – запобігання непланованій вагітності.

Найкращий метод запобігання вагітності – повне утримання від статевого життя. У решті випадків навіть  найнадійніший метод контрацепцї не має 100% гарантії.

Сучасна медицина дає можливість підібрати свій спосіб запобігання вагітності для кожної пари ( бар’єрні методи, календарні, гормональні та внутрішньоматкові контрацептиви, ін’єкційні засоби, хірургічна контрацепція, екстрена контрацепція). Кожен з методів має свої переваги, недоліки, особливості використання та протипоказання.

Обираючи контрацептиви треба врахувати:

 • Вік жінки/ її минуле та репродуктивні плани на майбутнє, частота статевого життя; 
 • Ефективність методу;
 • Безпечність  використання;
 • Легкість та зручність використання;

Отже,  метод або препарат для контрацепції повинен призначати лікар-гінеколог.

Захворювання шийки матки підступні, адже протікають безсимптомно. Але ж це одна з небагатьох пухлин, якої можна уникнути!!! Як ? Дуже просто! Візьміть собі за правило: раз на рік – відвідати гінеколога. Вчасне виявлення фонових захворювань шийки матки, адекватне лікування виявленої патології являється дієвою профілактикою передракових станів та раку шийки матки.

 • Огляд шийки матки за допомогою вагінальних дзеркал;
 • Обов’язковий забір матеріалу на бактеріоскопічне та цитологічне дослідження під час огляду;
 • Кольпоскопія.

Іноді виникає необхідність провести ряд додаткових методів дослідження, а саме:

 • ПЛР-діагностика (полімеразна ланцюгова реакція) для визначення цілого ряду мікробних та вірусних агентів, які можуть бути причиною змін слизової шийки матки, в першу чергу це виявлення папiломавiрусу людини;
 • визначення рівня гормонів при наявності порушень оваріоменструального циклу, тому що дисбаланс гормонального фону перешкоджає нормальній епітелізації фізіологічних змін слизової шийки матки та індукує патологічні.
Для постановки вірного діагнозу лікар може запропонувати Вам виконати біопсію шийки матки зі зміненої ділянки епітелію.

Кольпоскопія – високоінформативний, що не має протипоказів, абсолютно атравматичний та безболісний метод дослідження слизової оболонки піхвової частини шийки матки, піхви та зовнішніх статевих органів в умовах додаткового освітлення та оптичного збільшення (8-30 разів) за допомогою кольпоскопа.

В  нашому центрі використовується  кольпоскоп МК-200 http://www.scaner.ua/mk200/  з вмонтованою відеосистемою, що дозволяє передати  точне, чітке зображення на екран монітора для візуалізації стану шийки матки як лікарем, так і самою пацієнткою, оригінальне програмне забезпечення «MEDVisor-v3.2»  створює  архів кольпоскопічних зображень з описанням кольпоскопічної картини та  допомагає аналізувати динаміку стану епітелію шийки матки в ході лікування.

Існує кілька видів кольпоскопії:

 • Проста – без використання лікарських засобів.
 • Розширена – огляд слизової оболонки з використання різних тестів, коли оцінюються  реакції тканин у відповідь на обробку медикаментозними засобами.
 • Кольпоскопія через кольорові фільтри (частіше зелений фільтр) – використовується для більш детального вивчення судинного малюнку.

Біопсія шийки матки – це один з основних етапів діагностики, при якому проводиться прижиттєве взяття невеликого об’єму тканини  для гістологічного дослідження. Гістологічне дослідження  дозволяє дослідити зріз тканини, отриманої з підозрілої ділянки, і оцінити її клітинну ультраструктуру під мікроскопом.

NB!    а) бажано проводити біопсію на початку менструального циклу – на 6-8 день менструального циклу (1 день місячних = 1 день циклу);

          б)  біопсія проводиться за відсутності інфекцій;

           в)  виконується під контролем кольпоскопа;

           г) процедура дуже швидка і безболісна;

           д) після біопсії шийки матки пацієнткам слід дотримуватись деяких рекомендацій – не варто протягом 10 днів користуватись тампонами, проводити спринцювання, приймати ванни, бажано відмовитись від важких фізичних навантажень, статевого життя.

Комплексне обстеження та правильна оцінка отриманих результатів  дозволяє вибрати адекватне лікування патологічних змін слизової шийки матки.

Апарат «Фотек ЕА 141» – дозволяє одночасно провести діагностику (біопсію) та лікування. Саме даною, найсучаснішою методикою – комплексна радіохвильова терапія, посилена аргоноплазменою коагуляцією – користуються лікарі нашого медичного центру.

Аргонпосилена коагуляція – це метод монополярної високочастотної хірургії, при якому енергія струму високої частоти передається на тканини безконтактним шляхом за допомогою іонізованого газу – аргону. Під дією струменю аргону, що виходить з отвору зонда-маніпулятора відбувається локальний нагрів тканини, висушування та коагуляція.

Покази для використання апарата «Фотек ЕА 141»:

 • Біопсія шийки матки, патологічних утворень піхви та зовнішніх статевих органів.
 • Аргоноплазмена абляція доброякісних змін шийки матки.
 • Видалення генітальних папілом, кондилом шийки матки, піхви та зовнішніх статевих органів.
 • Петлева ексцизія або конізація шийки матки.
 • Видалення поліпів цервікального каналу шийки матки.
 • Висічення грануляційної тканини в ділянці культі піхви після оперативного втручання.
 • Розсічення кіст піхви та шийки матки.

Переваги методу:

 • Відсутність безпосереднього контакту з тканинами, що виключає налипання тканини на електрод та його мікробну контамінацію.
 • Якісна та достатня видимість зони ураження, відсутність неприємного запаху та задимленості під час процедури.
 • Не потребує знеболення (мінімізація неприємних відчуттів під час процедури).
 • Коротка тривалість процедури.
 • Висока ефективність (не потребує повторних процедур).
 • Високі темпи епітелізації тканини.

Метод дозволяє контролювати глибину коагуляції. В залежності від вибраного режиму та часу дії на тканини, глибина термічної деструкції становить від 0,5 до 3мм.
Більш делікатний вплив на тканини та відсутність грубих рубцевих змін у віддаленому періоді є додатковим аргументом для використання у жінок, що не народжували.   

З допомогою апарата «Фотек» можна виконати біопсію та отримати якісний матеріал для гістологічного дослідження, без ділянок обвуглювання та значної деструкції тканин. Швидкий та надійний гемостаз при капілярних кровотечах.

Ну от, Ви готові! Головне – не хвилюйтесь! Візит до лікаря гінеколога не відноситься до приємних, але ступінь дискомфорту залежить від Вашого відношення! Ми відвідуємо лікаря не задля того, щоб знайти проблеми, а для того, щоб бути впевненими у власному здоров‘ї!  

В медичному центрі ВІОЛАMED кожна жінка має можливість пройти:

 • консультацію гінеколога;
 • відеокольпоскопію, біопсію шийки матки, УЗД органів малого тазу;
 • лікування захворювань шийки матки сучасними методами (радіохвильова коагуляція);
 • консультацію з питань планування сім’ї (в т.ч. підбір методу контрацепції) і багато іншого.

З любовю чекаємо на ВАС в ВІОЛАMED!

Ціни

Первинна консультація лікаря акушера-гінеколога (збір анамнестичних даних, розширена вiдеофотокольпоскопія, з мікроскопічним та цитологічним дослідженням мазків, бімануальне дослідження, консультація по результатам з призначенням лікування)/к.м.н. Марцинковської В.В.450грн./650 грн.
Повторна консультація акушера-гінеколога (при зверненні протягом місяця: з результатами обстеження, контроль лікування, корекція терапії)/к.м.н. Марцинковської В.В.300грн./450грн.
Комплексний прийом лікаря акушера-гінеколога/к.м.н. Марцинковської В.В.550грн./900 грн.