Кольпоскопія - високоінформативний, що не має протипоказів, абсолютно атравматичний та безболісний метод дослідження слизової оболонки піхвової частини шийки матки, піхви та зовнішніх статевих органів в умовах додаткового освітлення та оптичного збільшення (8-30 разів) за допомогою кольпоскопа.

В  нашому центрі використовується  кольпоскоп МК-200   http://www.scaner.ck.ua/products/colposcopes/colposcope-mk-200/ з вмонтованою відеосистемою, що дозволяє передати  точне, чітке зображення на екран монітора для візуалізації стану шийки матки як лікарем, так і самою пацієнткою, оригінальне програмне забезпечення «MEDVisor-v3.2» http://www.scaner.ck.ua/products/colposcopes/medvisor/ створює  архів кольпоскопічних зображень з описанням кольпоскопічної картини та  допомагає аналізувати динаміку стану епітелію шийки матки в ході лікування.

Існує кілька видів кольпоскопії:

  • Проста – без використання лікарських засобів.
  • Розширена – огляд слизової оболонки з використання різних тестів, коли оцінюються  реакції тканин у відповідь на обробку медикаментозними засобами.
  • Кольпоскопія через кольорові фільтри (частіше зелений фільтр) – використовується для більш детального вивчення судинного малюнку.