Відвідати УЗД наступний раз Вас запросять з 11 по 14 тиждень вагітності. Дослідження в даному терміні вважається дуже важливим і відноситься до категорії обов’язкових ( ультразвуковий скринінг першого триместру вагітності).

 Що може нам показати монітор ультразвукового апарату в цьому терміні? Не дивлячись на відсутність явних зовнішніх ознак вагітності (тіло матки ще знаходиться в порожнині малого тазу), майбутні батьки завдяки лікарю-перинатологу та апарату УЗД вже можуть познайомитись з малюком.  Основні процеси формування органів  вже завершилися, але продовжується процес дозрівання та налаштування  всіх систем організму. Органи плоду вже майже схожі на органи будь-якої дорослої людини, тільки поки що всі вони дуже маленькі. Тепер їх основне завдання – збільшуватися в розмірах і набувати своєї функціональної зрілості. Дуже цікаво спостерігати за першими рухами малюка: він уже може рухати ручками, ніжками, повертати голівку і «гратись» пуповиною, поки ще неусвідомлено, але у нього все попереду.

Завданнями ультразвукової візуалізації  під час огляду є підтвердити  термін вагітності, кількість плодів, виключити патологію плода.  Саме в даному терміні визначаються основні ехо – маркери хромосомної патології –  наявність, кількість  та довжина кісток носу, комірцевий простір, допплерівська крива у Венозній протоці та ін.