Кардіотокографія плода
147

З позиції сучасного акушерства проведення кардіотокографічного дослідження (КТГ) у вагітних з групи ризику є необхідним і обов’язковою умовою успішного результату для плода та новонародженого.

Кардіотокографія – метод функціональної діагностики, який застосовується для оцінки внутрішньоутробного стану плоду , заснований на аналізі частоти серцевих скорочень в спокої, при рухової активності плода, скорочувальної діяльності матки.

Монітор, з яким ми працюємо, є приладом експертного класу, що дозволяє крім стандартних критеріїв КТГ визначати параметри, пов’язані з pH крові плоду, що є «золотим стандартом» оцінки його стану, а також співставляти дані з нормативними графіками в різних термінах вагітності.

Використовуючи звичайний монітор отримати якісний запис для правильної характеристики стану плоду можна тільки з 32-го тижня.

На відміну від звичайних апаратів, монітор експертного класу здатний виробляти і аналізувати запис вже з 26 тижня, фіксувати паралельно серцебиття плодів при багатоплідній вагітності, виробляти автоматичні розрахунки непідвладних оку лікаря.

Найбільш часті показання до проведення КТГ:

– порушення рухової активності плода;

– знижений кровотік в маткових артеріях або артеріях пуповини;

– несприятливі результати попередніх вагітностей або пологів;

– захворювання вагітної (гіпертонія, цукровий діабет і т.д.);

– ускладнення вагітності (прееклампсія, затримка розвитку плода);

– патологія плаценти, пуповини, кількості навколоплідних вод.

 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)