З позиції сучасного акушерства проведення кардіотокографічного дослідження (КТГ) у вагітних з групи ризику є необхідним і обов’язковою умовою успішного результату для плода та новонародженого.
Кардіотокографія – метод функціональної діагностики, який застосовується для оцінки внутрішньоутробного стану плоду , заснований на аналізі частоти серцевих скорочень в спокої, при рухової активності плода, скорочувальної діяльності матки.
Монітор, з яким ми працюємо, є приладом експертного класу, що дозволяє крім стандартних критеріїв КТГ визначати параметри, пов’язані з pH крові плоду, що є «золотим стандартом» оцінки його стану, а також співставляти дані з нормативними графіками в різних термінах вагітності.
Використовуючи звичайний монітор отримати якісний запис для правильної характеристики стану плоду можна тільки з 32-го тижня.
На відміну від звичайних апаратів, монітор експертного класу здатний виробляти і аналізувати запис вже з 26 тижня, фіксувати паралельно серцебиття плодів при багатоплідній вагітності, виробляти автоматичні розрахунки непідвладних оку лікаря.
Найбільш часті показання до проведення КТГ:
– порушення рухової активності плода;
– знижений кровотік в маткових артеріях або артеріях пуповини;
– несприятливі результати попередніх вагітностей або пологів;
– захворювання вагітної (гіпертонія, цукровий діабет і т.д.);
– ускладнення вагітності (прееклампсія, затримка розвитку плода);
– патологія плаценти, пуповини, кількості навколоплідних вод.