Віоламед

Месенджери для зв’язку з нами:

>
>
Видалення атером

Видалення атероми у Вінниці

Видалення атероми зазвичай не є болячим процесом, оскільки процедура проводиться за місцевої анестезії. Місце, де знаходиться атерома, буде знеболене перед початком операції, що дозволить вам не відчувати болю під час видалення.  

Після операції може відчуватися легка незручність або дискомфорт в місці видалення, і це цілком нормально. Але біль має бути мінімальним або відсутнім. У більшості випадків відновлення після видалення атероми пройде без проблем, і невеликий дискомфорт, який може виникнути, зазвичай зникає досить швидко.

Скільки часу займає видалення атероми?

Час, необхідний для видалення атероми, може варіюватися залежно від розміру та місця розташування утворення, методу видалення, а також індивідуальних характеристик пацієнта. Зазвичай процедура займає невеликий проміжок часу, і час від лікування до відходу з медичного закладу зазвичай становить лише декілька годин. 

Загалом, видалення атероми хірургічним шляхом може займати від 15 до 30 хвилин. Процедура проводиться за місцевої анестезії, тому пацієнт залишається бадьорим, але не відчуває болю під час видалення. Хірург робить невеликий розріз у шкірі навколо атероми, видаляє утворення та його капсулу, а потім накладаються шви на шкіру, в деяких випадках хірург може встановлювати дренаж, який потребує щоденних пере’вязок та видалення  дренажу.

Реабілітація після видалення атероми

Після операції можуть залишатися шви, які зазвичай знімають через декілька днів після видалення. Відновлення після видалення атероми зазвичай досить швидке, і пацієнт може повертатися до звичайних ділових справ найближчими днями.

Проте треба зазначити, що час відновлення може різнитися у різних пацієнтів і може залежати від складності операції, наявності інфекції, розміру атероми та інших факторів. Після видалення, ваш лікар  надасть вам докладні інструкції щодо догляду за раною і повернення до повсякденних занять.

Діагностика атером

Діагностика атероми зазвичай включає фізичний огляд та іноді може вимагати додаткових обстежень. Таких як: 

– фізикальний огляд. Лікар проведе фізичний огляд утворення на шкірі, щоб оцінити його розмір, форму, текстуру, мобільність та будь-які ознаки інфекції, такі як запалення, припухлість або виділення рідини. Інколи у складних випадках, або якщо діагноз неоднозначний, може бути призначене ультразвукове дослідження для детальнішої візуалізації утворення і його характеристик. З метою виключення злоякісних процесів інколи навіть потрібно провести біопсію утворення. 

Діагностика атероми не представляє складності, але важливо звернутися до лікаря (дерматолога або хірурга), якщо ви помітили будь-які утворення на шкірі або зміни у зовнішньому вигляді, щоб отримати точний діагноз та відповідне лікування. Інфікована атерома може вимагати додаткового лікування(протизапальної, антибактеріальної терапії) або екстреного хірургічного втручання. 

Лікування атером

Лікування атероми включає хірургічне втручання, оскільки атерома не зникне сама по собі і може зростати у розмірах, створюючи дискомфорт або інфікуючись призвести до утворення абсцесу – гострого гнійно-некритичного процесу. Найбільш поширений метод лікування атероми є хірургічне висічення. Під час процедури хірург видаляє атерому разом із залозою і її капсулою, щоб уникнути повторного з’явлення. Ексцизія зазвичай проводиться за місцевої анестезії, і після операції можуть залишитися шви, які зазвичай знімають через декілька днів.

Що таке атерома?

Атерома – це доброякісне кістоподібне утворення, яке розвивається у залозистих структурах шкіри, таких як сальні залози чи фолікули волосся.

Це поширене утворення, яке може з’являтися на різних частинах тіла, де присутні ці залози, такі як обличчя, шия, спина, груди, пахви і пахові зони.

Процедура видалення атероми є досить простою і короткочасною. Під час самої операції ви не маєте відчуття болю, оскільки операційна область максимально забезпечується знеболенням.

що таке атерома, як виглядає атерома
Інфографіка того як виглядає атерома (сальна кіста)

Причини виникнення атером

Атероми утворюються в результаті блокування вихідного каналу сальних залоз або фолікулів волосся. Причина цього блокування може бути різною, але основним чинником є накопичення сального матеріалу та кератину всередині залози.

Ось деякі з основних причин виникнення атером:

 

Закупорення сальних залоз

Сальні залози розташовані у шкірі і виробляють сальний матеріал, який має захищати та зволожувати шкіру. Якщо вихідний канал сальної залози стає заблокований, сальний матеріал не може вийти на поверхню і накопичується всередині, утворюючи атерому.

 

Закупорення фолікулів волосся

Фолікули волосся – це місце, звідки виростає волосся. Якщо фолікул волосся заблокований, сальний матеріал також може накопичуватися всередині фолікула, спричиняючи формування атероми.

 

Травма або подразники

Травма або подразники шкіри можуть призвести до збільшення продукції сального матеріалу і сприяти більшому ризику виникнення атероми.

 

Генетичні фактори

Деякі люди можуть бути схильнішими до утворення атером на генетичному рівні.

 

Гормональні зміни

Зміни гормонального фону в організмі, такі як підвищення рівня андрогенів, можуть впливати на сальні залози і сприяти виникненню атером.

Атероми можуть з’являтися у будь-якому віці, і їх розвиток може бути спричинений комбінацією декількох факторів.

Клінічні прояви атероми зазвичай залежать від її розміру, місця розташування і того, чи є вона інфікованою. Ось деякі загальні клінічні ознаки атероми:

• Атерома зазвичай виглядає як невелике, округле або овальне утворення під шкірою. Вона може бути щільна на дотик, якщо великих розмірів м’яка на дотик.

• Повільний ріст: Атерома зазвичай росте повільно протягом тривалого періоду часу.

• Зв’язані залозами волосся: Атероми часто з’являються на місцях, де присутні сальні залози та фолікули волосся, такі як шия, спина, обличчя, груди, пахви та пахові згини.

• Безболісна: Зазвичай атерома не завдає болю або дискомфорту, якщо вона не інфікована або не тисне на нервові закінчення.

• Інфекція: Якщо атерома інфікується, то вона може стати червоною, подразненою, болючою, припухлою і виділяти рідину.

• Великі атероми: У деяких випадках атероми можуть зростати до значних розмірів, що може створювати дискомфорт.

Шиндер Андрій <br ><span style="font-size: 17px; color: #A9A9A9;">(Автор статті)</span>
Шиндер Андрій
(Автор статті)

Медичний директор
лікар хірург вищої категорії

Наші спеціалісти хірургічного відділу

Медичний директор, лікар-хірург вищої категорії

Андрій Васильович
Шиндер

Медичний директор, лікар-хірург вищої категорії
Лікар-хірург, акушер-гінеколог

Ольга Іванівна
Леванчук

Лікар-хірург, акушер-гінеколог
Спеціаліст з питань флебології та ультразвукової діагностики у флебології.

Анна Сергіївна
Леванчук

Лікар-флеболог та ультразвукової діагностики у флебології.

У Вас залишились питання?

Напишіть нам Ваше питання і ми відповімо на них.  Заявки обробляються в робочі години!

  Де ми знаходимось

  м. Вінниця, вул. Георгія Нарбута 3

  м. Вінниця, вул. Зодчих, 4

  Онлайн запис

  Введіть будь ласка ваші данні, і ми зв’яжемося з вами найближчим часом!   Або напишіть нам у вайбер чи телеграм:

   Заявки обробляються в робочі години!

   Замовити дзвінок


    Або напишіть нам у вайбер чи телеграм:

    Заявки виконуються у робочі часи.