Віоламед

Месенджери для зв’язку з нами:

>
>
Акушерство і пренатальна діагностика

Акушер-гінеколог у Вінниці

Що таке скринінг? Які його завдання? Чому це так важливо? Чи варто боятись результатів?

Процедура скринінгу – це розшарування певної великої  групи людей за якоюсь ознакою (результатом діагностичного тесту) на підгрупи.

Ми знайомі з терміном скринінгу в гінекології – всі жінки проходять щорічний скринінг і за результатами цитологічного дослідження розподіляються на групи високого та низького ризику раку шийки матки; за результатами мамографії (рентгену молочних залоз) проводять скринінг захворювань молочних залоз.

В середньому 5 відсотків немовлят народжується з тією чи іншою патологією, з цієї кількості 10 % мають патологію яка зумовлена кількістю хромосом (хромосомні захворювання) – переважну більшість яких складають зайві хромосоми в 21, 18, 13 парах та патологія статевих хромосом. Ці захворювання не завжди мають патогномонічні ознаки (характерні анатомічні зміни, що відрізнізняють конкретне захворювання), отож не завжди можуть достовірно бути діагностованими під час УЗД. Вони є невиліковними, можуть мають зміни у декількох системах, зумовлюють особливості розвитку дітей, в тому числі розумового. Тому вчасна діагностика таких хвороб і надання інформації майбутнім батькам є вкрай важливим.

Першою ознакою, за якою проводився пренатальний скринінг, був вік майбутньої мами. Всіх жінок віком старше 35 років відносили до високого ризику. Ефективність (частота виявлення патології) такого скринінгу була недостатньо високою (значно меншою за 50 %), до того ж кількість хворих дітей, народжених мамами молодшими за цей вік, є значно вищою через більшу кількість вагітностей у молодому віці.

Вчені шукали і знайшли іншу ознаку для проведення відбору – це було вимірювання комірцевого простору під час УЗД в терміні 11 тижнів -13 тижнів і 6 днів. Вік та КП давали 48% ефективності. Але і це недостатньо.

Було виявлено, що у хворих дітей змінюються рівні біохімічних маркерів – що їх можна визначити в крові вагітної, а саме PAPP A та b субодиниці хоріонічного гонадотропіну. Вік + комірцевий простір + біохімічні маркери давали 80 % ефективності !

На сьогодні провідні клініки (в тому числі ВІОЛАМЕD) додатково до комірцевого простору, віку та біохімічних показників використовують розширену кількість ультразвукових ознак (наявність візуалізації кісток носу у плода, оцінку кровоплину у венозній  протоці, виявлення зворотнього току крові на тристулковому клапані серця (трикуспідальна регургітація), що підвищує ефективність скринінгу до 90-95%

Перший УЗД скринінг в терміні 11тижнів+1 день -13тижнів +6 днів є найважливішим для прогнозу вагітності.

Оскільки з кожним роком все більше і більше завдань постає перед лікарем, із розширенням технічних можливостей ультразвукових машин все більш ранній термін вважається терміном вчасної діагностики.

Важливим для даного терміну є :

  • ✓ оцінка життєдіяльності ембріону та точного терміну вагітності за вимірюванням КТР (довжини плода від куприка до тім’ячка);
  • ✓ пошук великих («грубих») аномалій – таких порушень розвитку, які інвалідизують майбутню дитину або взагалі є несумісними з життям;
  • ✓ виявлення важливих ознак – так званих маркерів хромосомної патології – таких, які підвищують ризик народження дитини з хворобами, що зумовлені зміною кількості хромосом. До таких відносять наявність та розміри носових кісток, вимірювання шийної прозорості – комірцевого простору; оцінка кривої кровоплину у венозній протоці та зворотнього току крові на тристулковому клапані (трикуспідальної регургітації);
  • ✓ оцінка анатомії майбутньої дитинки – ретельне вивчення скелету (сегменти кінцівок, хребет, пальчики), мозкових структур, внутрішніх органів, оцінка будови серця;
  • ✓ визначення локалізації та будови майбутньої плаценти – хоріона;
  • ✓ місце відходження пуповини від хоріона, кількість навколоплідної рідини та ін.

УЗД, дані якого будуть враховані для розрахунку ризику та оцінки стану плода, проводиться на ультразвуковому сканері експертного рівня, фахівцем, який отримав у визначеному порядку спеціальну підготовку з пренатальної діагностики і міжнародний сертифікат (Фонду медицини плода – FMF). Вкрай необхідним є проведення комбінованого скринінгу – поєднання УЗД з біохімічним скринінгом та розрахунок індивідуального ризику хромосомних хвороб. 

Так як існує багато ознак, за якими проводиться оцінка ризику (значеннях біохімічних маркерів, товщина шийної прозорості і ін.),  то прорахувати всі варіанти самостійно не є можливим. 

Тому для оцінки ризику спеціалістами фонду медицини плода (Fetal Medicine Foundation) було розроблено, запатентовано та розповсюджено програму, що має назву Astraia.

В цю програму можуть бути введені біохімічні результати, отримані тільки на спеціальній високоточній апаратурі і показники УЗД, виміряні або оцінені спеціалістами, що пройшли спеціальне навчання, підтвердили теоретичні знання та практичні навички, отримали сертифікат фонду FMF та щорічно його підтверджують, надсилаючи свої знімки до фонду для аудиту.

Результатом розрахунку є ризик, що виражається у співвідношенні (наприклад, 1: 1200). Це означає, що ризик народити дитину з хворобою Дауна, становить 1 на 1200 здорових дітей і це вважається низьким ризиком. Навпаки 1:100 – одна дитина із 100 народиться хворою – це високий ризик.

Ні в якому разі!!!

Належність до групи високого ризику передбачає проведення додаткових процедур, а саме – підрахунку кількості хромосом  для встановлення діагнозу або спростування ризику.

Навіть при вкрай високому ризику 1:2, одна дитина народиться здоровою.

Жоден тест не будуть проводити без  Вашої згоди!

Тільки Ви визначаєте, чи проводити скринінгові або діагностичні тести!

Ви можете обрати відмову від проведення тестів, навіть, якщо у вашої дитини, можливо, є хромосомні аномалії, тому що Ви плануєте продовжувати вагітність при будь яких обставинах, незалежно від того чи здорова майбутня дитина чи ні!

Очікування маленького дива наповнене тремтливими надіями, приємними думками, жаданими турботами.

       Медичний центр «ВІОЛАМЕD» завдяки індивідуальному підходу, талановитій команді лікарів, експертному рівню обладнання, особливій атмосфері та комфортним умовам допоможе Вам поринути у щасливу вагітність.

       В будь-якому медичному закладі України спостереження за вагітністю здійснюється згідно до наказу МОЗ. Проте кожна вагітність індивідуальна і потребує більшої уваги, додаткових обстежень, консультацій вузьких спеціалістів, призначень. Саме тому командою медичного центру «ВІОЛАМЕD» було розроблено декілька програм по веденню вагітності посилаючись на Державні методичні рекомендації, клінічний досвід лікарів центру, індивідуальні особливості протікання вагітності, рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я.

       Майбутня мама отримує обмінну карту форма № 113/о та листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю і пологами з 30 тижнів вагітності.

Що таке кардіотокографія плода?

З позиції сучасного акушерства проведення кардіотокографічного дослідження (КТГ) у вагітних є необхідним і обов’язковою умовою успішного результату для плода та новонародженого.

Кардіотокографія – метод функціональної діагностики, який застосовується для оцінки внутрішньоутробного стану плоду, заснований на аналізі частоти серцевих скорочень в спокої, при рухової активності плода, скорочувальної діяльності матки.

Необхідність в високій точності пренатальної діагностики стану плода  вимагала ускладнення розрахунків та математизації методик аналізу КТГ.  В останні роки було запропоновано цілий ряд нових показників, розрахунок яких можливий лише автоматизованими системами. До таких належить показник STV (Shot-term Variability –  “коротка варіабельність”).  Це показник різниці між середнім пульсовим інтервалом, що зареєстрований протягом попереднього та наступного проміжку часу, рівного 1/16 хвилини.  STV відображає залежність між тривалістю епізодів низької варіабельності ритму і кислотно-лужного стану організму плода. Тобто дозволяє неінвазивно, швидко і безпечно  реєструвати зміни РН крові плода (визначати гіпоксію).

Британські фетальні монітори Sonicaid Team Care  є апаратами експертного класу для КТГ.  Завдяки розрахунку показника STV вони  дозволяють, на відміну від інших, надійно оцінювати функціональний стан плода та ступінь важкості метаболічної гіпоксії з урахуванням індивідуального терміну гестації з 24 тижня вагітності.

Модель Sonicaid Team Care, що не має аналогів у світі, сертифікована на міжнародному рівні та рекомендована Всесвітньою Асоціацією акушерів-гінекологів (FIGO).

Сучасна кардіотокографія та ультразвукова діагностика з доплерометрією є провідними методами пренатального моніторингу стану плода.

Вимогами до сучасної КТГ є включення до параметрів кардіотокографії показника,  що корелює з РН крові плода, а саме – STV!

Кадіотографія з визначенням STV є  швидким, неінвазивним, безпечним та надійним методом діагностики стану плода під  час вагітності.

У Вас залишились питання?

Напишіть нам Ваше питання і ми відповімо на них.



    Заявки обробляються в робочі години!

    Ми знаходимось

    м. Вінниця, вул. Георгія Нарбута 3

    м. Вінниця, вул. Зодчих, 4

    З любов‘ю чекаємо на ВАС в ВІОЛАMED!

    Онлайн запис

    Введіть будь ласка ваші данні, і ми зв’яжемося з вами найближчим часом!



      Або напишіть нам у вайбер чи телеграм:

      Заявки обробляються в робочі години!

      Замовити дзвінок


        Або напишіть нам у вайбер чи телеграм:

        Заявки виконуються у робочі часи.