УЗД в акушерстві та гінекології

Ультразвукова діагностика в акушерстві

Ультразвуковий супровід вагітності  починається з визначення плідного яйця в порожнині матки, яке можливе вже з 3-5 днів затримки менструації та має діаметр 4-6 мм.

В терміні 5-6 тижнів з’являється ембріон довжиною 1.5-4.5 мм, в якому визначається серцебиття. В цей період вкрай  важливим є підтвердження маткового  розташування вагітності (виключення позаматкових варіантів вагітності),  встановлення терміну  та кількості ембріонів,  оцінка  ознак життєдіяльності ембріону (візуалізація серцебиття та рухів!!!). Необхідно також виключити наявність патологічних утворень  в порожнині малого тазу та міхурового заносу.

Відвідати УЗД наступний раз Вас запросять з 11 по 13 тиждень та 6 днів вагітності. Дослідження в даному терміні вважається дуже важливим і відноситься до категорії обов’язкових ( ультразвуковий скринінг першого триместру вагітності).

Що може нам показати монітор ультразвукового апарату в цьому терміні? Не дивлячись на відсутність явних зовнішніх ознак вагітності (тіло матки ще знаходиться в порожнині малого тазу), майбутні батьки завдяки лікарю-перинатологу та апарату УЗД вже можуть познайомитись з малюком. Основні процеси формування органів вже завершилися, але продовжується процес дозрівання та налаштування всіх систем організму. Органи плоду вже майже схожі на органи будь-якої дорослої людини, тільки поки що всі вони дуже маленькі. Тепер їх основне завдання – збільшуватися в розмірах і набувати своєї функціональної зрілості. Дуже цікаво спостерігати за першими рухами малюка: він уже може рухати ручками, ніжками, повертати голівку і «гратись» пуповиною, поки ще неусвідомлено, але у нього все попереду.

Завданнями ультразвукової візуалізації під час огляду є підтвердити термін вагітності, кількість плодів, виключити патологію плода.

Саме в даному терміні визначаються основні ехо – маркери хромосомної патології – наявність, кількість та довжина кісток носу, проводиться вимірювання комірцевого простору, оцінюється допплерівська крива у венозній протоці. Але з кожним роком все більшої актуальності набуває оцінка анатомічних особливостей майбутньої дитини. Важливо впевнитись у правильному розвитку обличчя , верхніх та нижніх кінцівок (наявності всіх сегментів, порахувати пальчики на ручках, оцінити форму та установку ступней), виключити «грубі» аномалії та оцінити, чи відповідає формування структур мозку плода нормі для даного терміну, оцінити наявність , форму та розташування шлунку та сечового міхура, візуалізувати дві нирки та пересвідчитись у тому, що формування серця відбувається правильно – наявні два шлуночки та два передсердя, від шлуночків правильно відходять головні судини.

Термін обов’язкового  ультразвукового огляду  в 2-му триместрі – 19-21 тиждень. Це дослідження вважається другим ультразвуковим скринінгом.

В цей період  дитинка важить близько 200 грамів та має 14-16 см довжини. Продовжують  формуватись рефлекси та  органи почуттів. Це ультразвукове дослідження є вкрай важливим і дуже детальним. Вимірюються основні розміри плоду: голівки, животика, стегна , підраховується  його ймовірна вага, порівнюється з нормативними таблицями та  аналізується характер росту плода.

Ретельно вивчається скелет: особливості  будови хребта,  довжина кісток, будова та особливості верхніх та нижніх кінцівок. Уважно оглядаються  мозкові структури, особливу увагу приділяють боковим шлуночкам  мозку, судинним сплетінням, прозорій перетинці, мозочку, великій цистерні, візуалізації мозолистого тіла. Досліджуються  внутрішні органи плода:  шлунок, нирки, печінка, сечовий міхур, жовчний міхур, оцінюється їх  форма та розміри, місце розташування та особливості будови.

Обов’язково проводиться оцінка будови серця плода (ехокардіографія) як в  загальноприйнятих ультразвукових зрізах, так і сегментарно, що дозволяє  визначити положення, розміри, вісь серця; підтвердити наявність 4-х камер, перевірити структуру серцевого м’язу (міокарду) та стан внутрішньої оболонки серця (ендокарду), встановити нормальне відходження  та діаметр головних судин, що виходять з  правого та лівого шлуночків (легеневої артерії та аорти), аналізується серцебиття. Оцінюєься локалізація та стуктура плаценти, кількість та якість  навколоплідної рідини.

При огляді важливо виключити наявність передлежання плаценти, її відшарування, ознаки  плацентарної недостатності й інших серйозних ускладнень вагітності.

Останнім часом, під час УЗД в 2-му триместрі обов’язково проводиться оцінка ризику передчасних пологів за допомогою цервікометрії – трансвагінального вимірювання довжини шийки матки та оцінки її структури.

Головне завдання ультразвукового дослідження після 28-30 тижнів –  оцінка росту плоду, виключення невиявленої  патології та  синдрому затримки росту плоду,  визначення положення дитинки в порожнині матки та тієї частини плоду, що передлежить  для вибору тактики родорозрішення. Визначення локалізації, структури та ступеню «зрілості» плаценти, кількості та якості навколоплідної  рідини.

Виключення можливих ускладнень (пухлини матки, відшарування плаценти, передлежання плаценти, ознак загрози передчасних пологів з боку шийки матки, передчасної «зрілості» плаценти). Особливу увагу в цьому терміні приділяють доплерометричній оцінці фетоплацентарного та матковоплацентарного кровоплину, для чого оцінюють отримані  доплерівські криві кровотоку  в артерії пуповини та маткових артеріях.

При необхідності вимірюють показники в середній мозковій артерії, перешийку аорти та венозній протоці плода. Отримані данні дозволяють оцінити адекватність кровопостачання,  відсутність  страждань плода чи загрози погіршення його стану. Завдяки вчасній ультразвуковій діагностиці лікарям вдається попередити серйозні ускладненя та передбачити складні ситуації, які можливо вчасно вирішити.

Тривимірна ультразвукова діагностика

До числа новітніх технологій, що успішно застосовуються в медицині плода, слід віднести тривимірну ехографію.   Дійсно революційним для технології об’ємного зображення став 2000 рік, коли з’явилась функція 4D. Цей ультразвуковий режим дозволяє створити  об’ємне  зображення (3D) плода  в режимі реального часу  (RealTime4D).

Основними медичними пріоритетами тривимірної  ехографії є:

  • ✓ можливість отримати будь-який зріз в практично будь-якій площині сканування, цей фактор використовують для застосування об’ємного ультразвуку при поглибленому вивчені структур мозку плода вже починаючи з першого триместру;
  • ✓ переваги режиму поверхневої реконструкції  застосовують  для виявлення патології м’яких тканин плода, для визначення форми пальців, ступнів, особливостей обличчя;
  • ✓ режимом максимальної інтенсивності  користуються для вивчення кісткової системи плода (особливостей будови хребта, верхніх та нижніх кінцівок);
  • ✓ технологія STIC відкриває новий погляд на серце плода, розширяє діагностичні можливості пренатальної діагностики вроджених вад розвитку серця.

Останніми досягненнями об’ємного ультразвуку стала технологія  HD Live, що дає  можливість отримати дуже реалістичне – «блідо рожеве та гладеньке» зображення поверхні плода яке здатне передати найдрібніші подробиці особливостей будови обличчя та тіла плода.

Окрім захоплюючої краси тривимірних зображень, даний метод дозволяє деталізувати набагато більше клінічної інформації, такої як – емоційний стан, характер рухів майбутньої маленької людини. З 26-28 тижнів вагітності можливо побачити поведінкові реакції плода: рухи губами, висовування язика, відкривання ротику, навіть  першу посмішку.

Сучасний розвиток передових методик 4D сонографії в поєднанні з HDLive, відкриває нові перспективи для дослідження в сфері поведінки плоду, зокрема рухів мʼязів лиця.

Через природній вид отриманих зображень при HD Live рухи плоду можуть мати великий вплив на батьків. Вражаючі зображення дають нам привід відчувати себе ближче до наших пацієнтів, що дозволяє встановити більш комфортне професійне середовище, яке буде досить корисне при моніторингу вагітності.

Даний метод сприяє зміцненню відносин між батьками та їх ще ненародженою дитиною.

Хочеться відзначити, що безпека використання методу трьохвимірної ехографії  ретельно перевірялась у багатьох країнах світу. Об’ємна ехографія  загальноприйнято вважається безпечною та нешкідливою. По інтенсивності випромінювання та потужності ультразвука трьохвимірна  ультразвукова діагностика не відрізняється від звичайної УЗД.

На жаль, не завжди вдається зробити вдалі пренатальні фотозображення плода.

Перед усім, це  близьке розташування обличчя плода до плаценти або до стінки матки, невдале положення (наявність ручки або ніжки перед обличчям,  розташування потилицею до датчика, низьке розташування голівки плода в порожнині матки).

Крім того, велике значення в якості має достатня кількість навколоплідної рідини. При  значному  зменшенні кількості якої (такий стан має назву «маловоддя») зображення не може бути отримано. І останнє – великий перешкоджаючий вплив  має надмірна товщина підшкірної жирової клітковини та наявність рубців на шкірі передньої черевної стінки вагітної внаслідок попередніх операцій або травм.

Ультразвукова діагностика в гінекології

Використання УЗД сприяє ранній діагностиці великого спектру захворювань, в тому числі і захворювань органів малого тазу.

        Дослідження тіла матки та додатків може  проводиться через передню черевну стінку та інтракавітально або внутрішньопорожнинно  (піхвовим доступом  або через  пряму кишку).

Лікар обов’язково послідовно оглядає тіло матки, її порожнину,  слизову оболонку (ендометрій), шийку матки, яєчники, ретельно досліджується простір позаду від матки. Для визначення форми матки будується об’ємне зображення органу, за допомогою якого можуть бути виявлені особливості-аномалії розвитку тіла матки. Визначають іі розміри та об’єм. Досліджують матковий м’яз (міометрій) для виключення фіброматозних вузлів, ендометріоїдних вогнищ, пухлин.  Дуже ретельно обстежують ендометрій на предмет поліпів, вогнищевих потовщень, інших структурних змін тощо.  Важливе значення має якісне дослідження шийки матки з доплерометрією, яке дозволяє виявити  наявність пухлин шийки без клінічних та кольпоскопічних проявів.

        УЗД  є високоінформативним методом в діагностиці захворювань яєчників та виявлення патологічних змін  ендометрію.

УЗД є незамінною складовою в діагностиці функціональних порушень яєчників, таких як передчасна менопауза  та  порушення овуляції.

        У ВІОЛАMED використовується модель IOTA ADNEX – програма, розроблена групою європейських експертів, за допомогою якої проводиться оцінка ризику злоякісності яєчникових новоутворень на основі комп’ютерного аналізу даних, отриманих ультразвуковим методом в поєднанні з рівнями яєчникових онкомаркерів. Такий підхід значно покращує рівень діагностики та дозволяє правильно обрати профільний заклад для проведення оперативного втручання.

Ультразвуковий метод, поєднаний з клінічним досвідом лікаря,  є запорукою вчасної діагностики позаматкової вагітності.

        При лікуванні неплідності проводиться динамічний ультразвуковий контроль за динамікою росту яєчникових фолікулів, що дозволяє підтвердити овуляцію або виявити  відхилення в цьому процесі.

Можливості експертного ультразвукового дослідження органів малого тазу у жінок на сьогодні дозволяють не тільки отримати найбільш достовірний результат і точний опис стану органів і тканин, своєчасно виявити і класифікувати ознаки переважної більшості патології,  але й значно скоротити загальний час обстеження до постановки остаточного діагнозу, а в багатьох випадках уникнути зайвого оперативного втручання на органах репродуктивної сфери.  

Ціни на послуги з УЗД в акушерстві

Назва послуги
Поділля
Грибоєдова
УЗД вагітної 1 триместр
550,00 грн.
500,00 грн.
УЗД вагітної 1 триместр 3D
600,00 грн.
550,00 грн.
УЗД вагітної 1 триместр двійня 3D
1000,00 грн.
800,00 грн.
УЗД вагітної 1 триместр трійня 3D
1 350,00 грн.
1 100,00 грн.
УЗД вагітної 2 триместр
800,00 грн.
700,00 грн.
УЗД вагітної 2 триместр 3D
900,00 грн.
750,00 грн.
УЗД вагітної 2 триместр двійня 3D
1 400,00 грн.
1 250,00 грн.
УЗД вагітної 2 триместр трійня 3D
1 650,00 грн.
1 450,00 грн.
УЗД вагітної 3 триместр
800,00 грн.
700,00 грн.
УЗД вагітної 3 триместр 3D
900,00 грн.
750,00 грн.
УЗД вагітної 3 триместр двійня 3D
1 400,00 грн.
1 250,00 грн.
УЗД вагітної 3 триместр трійня 3D
1 650,00 грн.
1 450,00 грн.
Повторне УЗД вагітної
650,00 грн.
500,00 грн.
УЗД гінекологічне+УЗД ОЧП+регіонарні Л\В
Не надається
700,00 грн.
УЗД гінекологія+ УЗД молочних залоз
Не надається
700,00 грн.
УЗД кмн вагітної 1 триместр
750,00 грн.
700,00 грн.
УЗД кмн вагітної 1 триместр 3Д
800,00 грн.
750,00 грн.
УЗД кмн вагітної 1 триместр двійня 3D
1 200,00 грн.
1 050,00 грн.
УЗД кмн вагітної 1 триместр трійня 3D
1 500,00 грн.
1 400,00 грн.
УЗД кмн вагітної 2 триместр
1 350,00 грн.
1 000,00 грн.
УЗД кмн вагітної 2 триместр 3Д
1 500,00 грн.
1 150,00 грн.
УЗД кмн вагітної 2 триместр двійня 3D
1 700,00 грн.
1 400,00 грн.
УЗД кмн вагітної 2 триместр трійня 3D
1 900,00 грн.
1 600,00 грн.
УЗД кмн вагітної 3 триместр
1 350,00 грн.
1 000,00 грн.
УЗД кмн вагітної 3 триместр 3D
1 400,00 грн.
1 150,00 грн.
УЗД кмн вагітної 3 триместр двійня 3D
1 700,00 грн.
1 400,00 грн.
УЗД кмн вагітної 3 триместр трійня 3D
2 000,00 грн.
1 550,00 грн.
Цервікометрія
100,00 грн.
100,00 грн.
УЗД ОМТ VOLUSON E8 ТА і ТР
500,00 грн.
450,00 грн.
УЗД ОМТ VOLUSON E8
500,00 грн.
400,00 грн.
Повторне УЗД ОМТ VOLUSON E8
400,00 грн.
350,00 грн.
УЗД ОМТ VOLUSON S8 ТВ
400,00 грн.
Не надається
УЗД ОМТ VOLUSON S8 кмн ТВ
500,00 грн.
Не надається
УЗД ОМТ VOLUSON E8 3D
550,00 грн.
500,00 грн.
УЗД ОМТ VOLUSON E8 TB 3D
550,00 грн.
500,00 грн.
УЗД ОМТ MEDISON ТВ
Не надається
400,00 грн.
Повторне УЗД ОМТ MEDISON ТВ
Не надається
300,00 грн.
Повторне УЗД ОМТ VOLUSON S8
300,00 грн.
Не надається
УЗД ОМТ кмн VOLUSON E8 3D
600,00 грн.
500,00 грн.
Повторне УЗД ОМТ кмн VOLUSON E8
450,00 грн.
400,00 грн.
Фолікулогінез 3 візита
700,00 грн.
650,00 грн.
Фолікулогінез 4 візита
800,00 грн.
750,00 грн.

З любов‘ю чекаємо на ВАС в ВІОЛАMED!

Замовити дзвінок

Заявки виконуються у робочі часи.