Ендокринна гінекологія

Ендокринна система жінки безпосередньо пов’язана  із більшістю процесів в організмі:  процесами обміну речовин, психологічним та фізичним станом, можливістю вагітніти  і виношувати дитину. В разі виникнення проблем жіночої статевої сфери, що пов‘язані зі змінами гормональної функції, необхідна допомога лікаря гінеколога-ендокринолога.  

Гінеколог-ендокринолог займається діагностикою та лікуванням патологічних процесів жіночої статевої сфери, що мають в своїй основі гормональний дисбаланс. 

Лікар гінеколог ендокринолог – це спеціаліст, що має фундаментальні знання не тільки в гінекології та ендокринології, а і в суміжних лікарських спеціальностях. Необхідність в консультації та лікуванні гінеколога-ендокринолога можуть виникнути у будь якому віці жінки, від періоду статевого дозрівання, до менопаузи та після менопаузи. 

  • якщо менструації з’явились  до 12 років або відсутні у віці більше 15 років;
  • порушення менструального циклу ( затримки, часті менструальні кровотечі, вкрай болючий характер менструацій, зміни об’єму менструальних крововтрат);
  • підвищення рівню андрогенів – надлишок чоловічих гормонів в жіночому організмі, що може проявлятись проблемною шкірою, випадінням волосся на голові, та навпаки- надлишковим оволосінням на тілі по чоловічому типу та ін.;
  • проблеми остеопорозу ( втрати щільності кісткової тканини);
  • діагностика та лікування ендометріозу, міоми матки, патологічних змін ендометрію ( поліпів, гіперпластичних змін);
  • ранній початок клімаксу ( до 45 років) або важкий перебіг;
  • бажання приймати замісну або менопаузальну гормональну терапію;
  • непліддя, яке пов’язане з відсутністю овуляції у жінки;
  • передменструальний синдром;
  • ожиріння та навпаки – дефіцит ваги.

Лікар гінеколог-ендокринолог в ході тривалої бесіди намагається отримати повну інформацію щодо проблеми, обов`язково огляне шкіряні покрови пацієнтки , використає методи, доступні  для гінеколога (кольпоскопія, огляд руками на гінекологічному кріслі), призначить ультразвукове дослідження органів малого тазу, ендокринних органів, шлунково-кишкового тракту, нирок та ін.

Частіше всього можуть бути призначені аналізи  для визначення гормонального статусу (визначення рівнів жіночих статевих гормонів, андрогенів, гормонів наднирників, щитоподібної залози тощо). 

В юному віці найчастіше виникають проблеми, пов’язані з початком менструацій, з порушеннями регулярності менструального циклу, їх об’ємом та болючістю.

З початком статевого життя гінеколог-ендокринолог допоможе підібрати ефективний та безпечний засіб для контрацепції.

Фахівець з гінекологічної ендокринології допоможе відновитись після пологів, надасть рекомендації по післяпологовій корекції маси тіла та скоригує дисгормональні стані в репродуктивному  віці.

Не оминути гормональні порушення та пов`язані з ними патологічні стани і в менопаузі. Гінеколог-ендокринолог допоможе вирішити проблеми вікової перебудови жіночого організму і зробити цей період комфортним та активним.

Не зволікайте, довірте вирішення Ваших проблем  спеціалістам ВІОЛАMED !

З любов‘ю чекаємо на ВАС в ВІОЛАMED!

Замовити дзвінок

Заявки виконуються у робочі часи.