Віоламед

Месенджери для зв’язку з нами:

>
>
Лікування ендометріозу

Ендометріоз

     Ендометріоз – це доброякісне захворювання жіночої репродуктивної системи, яке характеризується наявністю ендометріоїдної тканини (морфологічно та функціонально подібної з ендометрієм – внутрішнім шаром матки) поза межами порожнини матки. Дана патологія зустрічається майже у 50% жінок, які страждають безпліддям.

     Частим різновидом ендометріозу є аденоміоз, який також називають «внутрішнім генітальним ендометріозом» – стан, коли клітини ендометрію розташовуються у міометрії (м’язевому шарі матки).

Причини виникнення

     На сьогодні не існує чіткої причини виникнення даного захворювання. В теоріях описують зв’язок зі спадковістю, ожирінням, оперативними гінекологічними втручаннями,  ретроградним потраплянням менструальної крові в черевну порожнину, гормональними порушеннями.

     Розташування вогнищ ендометріозу може виникати в наступних органах: маткових трубах, яєчниках, шийці матки, піхві, тазовій очеревині, кишківнику, післяопераційних рубцях, легенях, але в деяких випадках локалізацію ураження не завжди вдається виявити.

Скарги пацієнток з ендометріозом:

 • – біль при менструаціях та міжменструальні кров’яні виділення
 • – біль при статевих актах
 • – хронічні тазові болі
 • – безпліддя
 • – аномальні маткові кровотечі
 • – розлади сечовипускання та дефекації
ендометріоз фото

Методи діагностики

     При підозрі на наявність ендометріозу лікар-гінеколог повинен провести ретельний збір анамнезу та скарг пацієнтки, огляд на кріслі, кольпоскопію, ультразвокове обстеження, при необхідності направити жінку на МРТ, лапароскопію, гістероскопію.

     Так як ендометріоз має ряд діагностичних ультразвукових критеріїв, кожній пацієнтці має обов’язково виконуватись якісне УЗ-обстеження. Медичний центр «Віоламед» обладнаний ультразвуковими апаратами експертного класу Voluson E8, S8 останніх поколінь, які з високою точністю дозволяють виявити ознаки даного захворювання у пацієнток різної вікової категорії.

Лікування

     На жаль, в наш час не існує універсальних препаратів, які б повністю могли вилікувати ендометріоз, тому для зменшення клінічних проявів та покращення якості життя застосовується комплексний підхід (медикаментозне лікування та при необхідності хірургічне втручання).

     Всі рекомендації та підбір медикаментозної терапії ви можете отримати у лікарів нашого центру, які постійно вдосконалюють свої знання та стежать за всіма оновленнями міжнародних керівництв.

Чому обирають нас?

з 2011 року
разом з Вами

Більше 7000
УЗД на рік

42 спеціаліста

Новітні
технології

Наші фахівці гінекологи які піклуються про ваше здоров'я

Кандидат медичних наук, лікар акушер-гінеколог.

Анжеліка Вікторівна
Старовєр

Кандидат медичних наук, лікар акушер-гінеколог.

У Вас залишились питання?

Напишіть нам Ваше питання і ми відповімо на них.  Заявки обробляються в робочі години!

  Ми знаходимось

  м. Вінниця, вул. Георгія Нарбута 3

  м. Вінниця, вул. Зодчих, 4

  З любов‘ю чекаємо на ВАС в Віоламед!

  Онлайн запис

  Введіть будь ласка ваші данні, і ми зв’яжемося з вами найближчим часом!   Або напишіть нам у вайбер чи телеграм:

   Заявки обробляються в робочі години!

   Замовити дзвінок


    Або напишіть нам у вайбер чи телеграм:

    Заявки виконуються у робочі часи.