Віоламед

Месенджери для зв’язку з нами:

>
Дослідження вагітних жінок про вживання ультраобробленої та фаст-фуд їжі

Дослідження попереджує вагітних жінок про вживання фаст-фуду та ультраобробленої їжі

У нещодавньому дослідженні, опублікованому в журналі Environmental International, вагітним жінкам було суворо попереджено, закликаючи їх уникати ультраобробленої та фаст-фуду через потенційні ризики, пов’язані з таким вибором дієта для вагітної під час вагітності. Дослідження підкреслює важливість надання переваг здоровим варіантам для благополуччя як майбутніх матерів, так і їхніх ненароджених дітей.

Дослідження показує, що фталати, група хімічних речовин, пов’язаних із пластиком, можуть проникати в їжу з різних джерел, таких як обгортка, упаковка та навіть пластикові рукавички, які носять працівники харчових продуктів. Після споживання під час вагітності ці хімічні речовини можуть проходити крізь плаценту, потрапляючи в кров плода та викликаючи окислювальний стрес і запальні реакції всередині плода. Попередня література пов’язувала вплив фталатів під час вагітності з підвищеним ризиком низької ваги при народженні, передчасних пологів і розладів нервового розвитку, таких як аутизм і СДУГ у дітей.

Це революційне дослідження є першим, що встановило прямий зв’язок між більшим споживанням ультраоброблених продуктів і підвищеним впливом фталатів у вагітних жінок. Доктор Шила Сатьянараяна, старший автор і педіатр UW Medicine, підкреслює, що коли матері піддаються впливу цих хімічних речовин, вони можуть проникати через плаценту та потрапляти в кровообіг плоду.

Аналіз досліження продуктів харчування

Аналіз ґрунтувався на даних дослідницької когорти Conditions Affecting Neurocognitive Development and Learning in Early Childhood (CANDLE), яка охоплювала 1031 вагітну особу в Мемфісі, штат Теннесі, зареєстрованих у період з 2006 по 2011 рік. Рівень фталатів вимірювали у зразках сечі, зібраних протягом другого триместру вагітності.

Дослідження показало, що ультраоброблені продукти становлять від 10% до 60% раціону учасників, в середньому 38,6%. Збільшення на 10% харчової пропорції ультраобробленої їжі було пов’язане з вищою на 13% концентрацією ді(2-етилгексил)фталату, одного з найпоширеніших і найшкідливіших фталатів, як виміряно у зразках сечі.

За словами дослідників, харчові продукти, які пройшли ультраобробку, зазнають значних змін у порівнянні з їх початковою формою через обробку та додавання хімічних речовин і консервантів. Ці продукти включають упаковані суміші для тортів, картоплю фрі, булочки для гамбургерів і безалкогольні напої.

Висновок спеціаліста який проводив дослідження

Провідний автор Бреннан Бейкер, докторант, підкреслює, що фаст-фуд, як заморожений, так і свіжий, піддає вагітних жінок впливу фталатів через рукавички, які носять працівники, і різне обладнання для зберігання, приготування, подачі та інструменти.

Це перше дослідження, яке виявило ультраоброблені продукти як зв’язок між впливом фталатів і соціально-економічними проблемами, з якими стикаються вагітні жінки, такими як фінансові труднощі та життя в «продовольчих пустелях», де обмежений доступ до свіжих, здоровіших продуктів. Автори наголошують на необхідності додаткового законодавства для регулювання забруднення харчових продуктів фталатами шляхом розгляду складу харчової упаковки та рукавичок, якими користуються працівники харчових продуктів.

Рекомендації дослідників для захисту вагітних

Дослідники закликають виробників і законодавців надати більш безпечні альтернативи та наголошують на важливості законодавчих заходів для запобігання забрудненню харчових продуктів фталатами. Вагітним жінкам рекомендується уникати ультраоброблених продуктів і віддавати перевагу фруктам, овочам і нежирному м’ясу. Читання етикеток стає вирішальним, зосереджуючись на розумінні інгредієнтів і виборі варіантів з меншою кількістю добавок, навіть у, здавалося б, «здорових» продуктах.

Якщо вам сподобалось, поділіться з іншими.

Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
Share on email
Share on google
Share on pinterest

Онлайн запис

Введіть будь ласка ваші данні, і ми зв’яжемося з вами найближчим часом!  Або напишіть нам у вайбер чи телеграм:

  Заявки обробляються в робочі години!

  Замовити дзвінок


   Або напишіть нам у вайбер чи телеграм:

   Заявки виконуються у робочі часи.