Віоламед

Месенджери для зв’язку з нами:

>
Приховані жіночі фігури у медицині

Жінки в медицині: Розкриття невідомих історій

Багато років ведуться обговорення та дебати щодо присутності жінок у медицині. Ця новина зосереджена на важливому внеску жінками у світі медицини їх впливі, та  світовий погляд на них у цій індустрії.

Як ставилося суспільство до жінок у медицині раніше?

Роль жінок у медицині та лікуванні можна простежити на кілька століть назад. В багатьох країнах, зокрема у Великій Британії, жінкам не дозволяли вступати до медичних шкіл до кінця XIX століття. Історично лише багаті могли дозволити собі лікування університетськими медичними практиками, тоді як інші зверталися за допомогою до жінок цілителів, які називалися “мудрими жінками” або інколи “відьмами.”

Знання про ліки з трав передавалося від покоління у покоління і часто використовувалося жінками цілителями. Ця практика травознавства зазнавала опозиції від церкви, оскільки вона вважала, що лікувальні властивості трав, позбавлять молитву своєї сили. Крім того, це може знизити цінність медичних ліцензій, виданих церквою університетським лікарям. На жінок-цілителів дивно дивилися, і полювання на відьом активно прагнули по всій Європі.

У цей період єдиною посадою, яку дозволяли практикувати жінкам в медиціні , було акушерство, оскільки воно мало нижчий статус порівняно із чоловічими медичними практиками. Цікаво, що багато жінок приховували свою стать, щоб увійти до чоловічого робочого середовища.

Наприклад, доктор Джеймс (Міранда) Баррі, чиє медичне навчання тривало декілька десятиліть, стала відома як жінка лише після своєї смерті в 1865 році.

Відношення до жінок у медицині змінилося в XIX столітті з розвитком науки та технологій. У Великій Британії хвиля фемінізму призвела до затвердження “Закону про надання повноважень” у 1875 році, який теоретично дозволив британським університетам видачу медичних ліцензій жінкам.

Жінки-лікарі та їх ключові внески у медицину та дослідження

Багато жінок зареєструвалися на вивчення медицини на початку XX століття після заснування медичних шкіл, спеціалізованих виключно для жінок. Деякі останні та історичні внески жінок-лікарів у галузі медицини приведені нижче:

Ребекка Лі Крамплер (1831-1895)

Ребекка Лі Крамплер була першою афроамериканською жінкою в медицині, яка отримала ступінь доктора медицини в Сполучених Штатах Америки. Вона працювала медсестрою вісім років і потім отримала право вступити до Новоанглійського жіночого медичного коледжу в Бостоні. Вона завершила свою освіту в 1864 році і стала першою чорною жінкою, яка закінчила цей коледж.

Сьюзі Кінг Тейлор (1848-1912)

Сьюзі Кінг Тейлор народилася в рабстві і таємно відвідувала школу, де вона навчилася читати та писати. Під час громадянської війни вона добровільно вступила в армію першого чорного полку, де стала першою чорною армійською медсестрою. Після війни Тейлор відкрила першу школу для чорних учнів в Джорджії.

Кадамбіні Гангулі (1861–1923)

Гангулі була першою випускницею Індії та першим лікарем, яка закінчила та практикувала західну медицину. Вона подолала багато суспільних перешкод та продовжила вивчати медицину у Великобританії. Після отримання ступеня вона повернулася до Індії та практикувала медицину.

Герті Корі (1896-1957)

Вона була першою жінкою в медицині, яка отримала Нобелівську премію з фізіології та медицини. Герті Корі переїхала до США з Праги після захисту докторської дисертації з медицини. Вона досліджувала, як людський організм обробляє цукор, виробляє інсулін та гормони. Пізніше Корі приєдналася до Університету Вашингтона в Сент-Луїсі як професор біохімії.

Вірджинія Апгар (1909-1974)

Вона була першою директоркою відділу анестезіології лікарні Пресвітеріанської лікарні Колумбії у 1938 році. Навіть хоча Вірджинія Апгар вивчала анестезіологію, вона продовжувала вивчати вплив пологів та пологів на здоров’я новонародженого. В даний час оцінка за шкалою Апгар вважається золотим стандартом для визначення здоров’я новонародженого. У свої 50 років вона зосереджувалася на шляхах запобігання вродженим вадам.

Ту Юйю (1930-)

Ту Юйю – видатна китайська вчена та фітохімік, яка виділила антімаларійний компонент Qinghaosu, пізніше перейменований в артемізінін, провідний препарат проти малярії. Вона отримала Нобелівську премію з фізіології та медицини у 2015 році за свої медичні відкриття.

Патріція Бат (1942-2019)

Патріція Бат була гуманітарієм і офтальмологом з США, яка винайшла лазерний Laserphaco для лікування катаракти. Вона була першою афроамериканською жінкою-лікарем, якою було отримано медичний патент.

Марія Елена Боттазі (1966-)

Марія Елена Боттазі продовжує свою роботу з розробки вакцин проти запущених тропічних хвороб, таких як хвороба “Шагаса”, анкилостомоз, лейшманіоз і шистосомоз. Незважаючи на те, що ці хвороби можуть бути фатальними, їм недостатньо приділяють уваги в розвинених країнах. Дослідження Боттазі має на меті змінити це мислення та рятувати найбідніше населення від цих тропічних хвороб через вакцинацію.

Гендерна різноманітність і баланс у медицині

Останнім часом кількість медичних студентів жінок зростає, випереджаючи чоловіків у багатьох країнах. Різниця в гендері виявляється у часткових робочих угодах, можливо, через більшу гнучкість, що приваблює жіночих лікарів.

Середня кількість годин, яку працюють жіночі лікарі в Великобританії, поступово зростає. Цікаво, що збільшилася як кількість жіночих, так і чоловічих лікарів, які обрали повний робочий день, а не частковий, при цьому підтримка чоловіка в догляді за дітьми та домашніми обов’язками є важливим фактором у професійному зростанні жінок-лікарів.

За багато років обговорення присутності жінок у медицині, останнє зростання їх кількості та зміна гендерного складу свідчать про важливий внесок жінок у цю галузь.

Валлінг А, Нільсен К, Темплтон К.Дж. Єдина жінка в кімнаті: усні історії старших жінок-лікарів у місті Середнього Заходу. Представник жіночого здоров’я (Нью-Рошель) . 2020;1(1):279-286.

Джефферсон Л., Блур К., Мейнард А. Жінки в медицині: історичні перспективи та останні тенденції. Британський медичний бюлетень . 2015 рік; 114(1), 5-15.

Мінковслі Л.М. Жінки-цілителі Середньовіччя: вибрані аспекти їх історії. Американський журнал громадської охорони здоров’я. 1992 рік; 82(2).

Гурвіц Б., Річардсон Р. Генеральний інспектор Джеймс Баррі, доктор медичних наук: поставити жінку на її місце. Br Med J.  1989; 298:299

Britannica, T. Editors of Encyclopaedia (2024, 1 січня). Ребекка Лі Крамплер. Британська енциклопедія. https://www.britannica.com/biography/Rebecca-Lee-Crumpler

Бутчарт Р.Е. Сьюзі Кінг Тейлор. Енциклопедія Нової Джорджії . 2023;

Мукерджі, С. Жінки та медицина в колоніальній Індії: приклад трьох жінок-лікарів. Матеріали Індійського історичного конгресу. 2005 рік; 66, 1183–93. http://www.jstor.org/stable/44145930 .

Нікола, Л. Герті, перша жінка-лауреат Нобелівської премії з медицини. https://www.ibsafoundation.org/en/blog/gerty-the-first-female-winner-of-the-nobel-prize . 2020 рік; Оцінено 20 лютого 2024 року.

Олівейра, ДРК. Спадщина Вірджинії Апгар. Британський журнал анестезії . 2020 рік; 124,3.

Liu W, Liu Y. Youyou Tu: значення здобуття Нобелівської премії 2015 року з фізіології та медицини. Кардіоваскулярна діагностика . 2016;6(1):1-2. doi:10.3978/j.issn.2223-3652.2015.12.11

Кермод-Скотт Б. Патриція Бат: офтальмолог, винахідник і гуманітар. BMJ.  2019 рік; 366.

Ботацці М.Е., Хотез П.Й. «Бігти за рукавичкою»: величезні виклики у просуванні вакцин проти забутих тропічних хвороб від розробки до ліцензування та «Заклик до дії». Hum Vaccin Immunother . 2019;15(10):2235-2242. doi:10.1080/21645515.2019.1629254

Noronha B, Fuchs A, Zdravkovic M, Berger-Estilita J. Гендерний баланс на медичному робочому місці – моментальний знімок в анестезію. Trends Anaesth Crit Care , 2022; 43, 4-10.

Allan, MJ та ін. П’ять стратегій, які лідери академічної медицини можуть реалізувати зараз для підвищення гендерної рівності. J Med Internet Res . 2023;25:e47933

Першоджерело з якого відбулась локалізація “News Medical”, який з 2004 року є одним із провідних у світі центрів медицини та науки про життя з відкритим доступом. https://www.news-medical.net/health/Hidden-Figures-of-Health-Uncovering-the-Untold-Stories-of-Women-in-Medicine.aspx

Якщо вам сподобалось, поділіться з іншими.

Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
Share on email
Share on google
Share on pinterest

Онлайн запис

Введіть будь ласка ваші данні, і ми зв’яжемося з вами найближчим часом!  Або напишіть нам у вайбер чи телеграм:

  Заявки обробляються в робочі години!

  Замовити дзвінок


   Або напишіть нам у вайбер чи телеграм:

   Заявки виконуються у робочі часи.