Віоламед

Месенджери для зв’язку з нами:

>
Розпізнавання раку шийки матки: важливі відомості, які вам потрібно знати

Рак шийки матки: важлива інформація, яку варто знати

На початку cічня увага зосередилась на питанні профілактики раку шийки матки під керівництвом відомого гінеколога-онколога, доктора Ванеси Гаррі, яка отримала освіту в Великобританії. Спеціалізуючись на хірургічному лікуванні раку в гінекології, зокрема шийки матки, матки та яєчників. Вона в даний час відіграє ключову роль як у приватному, так і у громадському секторах охорони здоров’я, очолюючи Відділ акушерства та гінекології в Університеті Вест-Індії (UWI).

Експертиза доктора Гаррі виходить за межі клінічної практики; вона має докторський ступінь з медицини з 2012 року, визнаючи її впливові дослідження в ракових захворюваннь у гінекологі. Представляючи свою роботу на міжнародних форумах і публікуючи її в численних медичних журналах, доктор Гаррі зобов’язана розвитку гінекологічної допомоги. Вона активно навчає медичних студентів і лікарів у спеціальності акушерства та гінекології, вносячи значний внесок у ландшафт охорони здоров’я на Тринідаді та Тобаго.

Світова організація охорони здоров’я (СОЗ) підкреслює актуальність свідомості про рак шийки матки, називаючи вірус папіломи людини (ВПЛ) загально поширеною статевою інфекцією, яка може призвести до раку шийки матки. Постійні високоризикові інфекції ВПЛ, якщо їх не лікувати, становлять 95% випадків раку шийки. Фактори, які впливають на прогресування раку, включають тип ВПЛ, імунний статус, інші статеві інфекції, кількість пологів, ранній вік вагітності, використання гормональних контрацептивів та куріння.

Згідно зі статистикою WHO (Всесвітня Організація Охорони Здоров’я):

  1. Рак шийки матки посідає четверте місце серед найпоширеніших раків у жінок у світі, з 604 000 нових випадків та 342 000 смертей, зареєстрованих у 2020 році.
  2. Країни з низьким та середнім доходом стикаються з найвищою інцидентністю та смертністю, підкреслюючи розбіжності у доступі до вакцинації від ВПЛ, скринінгу шийки матки та послуг лікування.
  3. Жінки з ВІЛ мають шість разів більше ймовірностей розвивати рак шийки матки.
  4. Профілактична вакцинація, скринінг та лікування передракових утворень виявляються ефективними та економічно вигідними заходами.
  5. У інтерв’ю доктор Гаррі підкреслює критичну роль спеціалізованої допомоги в гінекологічній онкології. Навчані фахівці значно покращують результати, наголошуючи на необхідності направлення жінок до онкологічних спеціалістів після діагнозу раку.

Зосереджуючи увагу на раку шийки матки цього місяця, доктор Гаррі висвітлює глобальне поширення цієї запобіжної хвороби, скаржачись на недостатнє використання цитологічного мазку – тесту, здатного запобігти раку шийки матки. Бар’єри, такі як відсутність свідомості та необґрунтовані страхи, включаючи помилкові уявлення про незручності тесту, заважають його широкому застосуванню. Доктор Гаррі закликає жінок подолати ці бар’єри, наголошуючи, що простий п’ятихвилинний цитологічний мазок може бути заходом, який рятує життя.

Розглядаючи останні досягнення в запобіганні раку шийки матки, доктор Гаррі наголошує на важливості вакцинації від ВПЛ, яка доступна з десятирічного віку. Вона виступає за збільшення свідомості та прийняття як вакцинації від ВПЛ, так і регулярних цитологічних мазків.

Щодо лікування доктор Гаррі завершує, що раннє виявлення дозволяє використовувати високоефективні втручання, часто з використанням радіотерапії та хіміотерапії. Однак вона наголошує на необхідності комплексної національної програми скринінгу раку шийки матки. Доктор Гаррі закликає уряд та Міністерство охорони здоров’я визнати терміновість впровадження організованих програм скринінгу з метою досягнення і освіти більшої кількості жінок щодо важливості цитологічних мазків.

У своїх постійних зусиллях в гінекологічній онкології та освіті доктор Ванесса Гаррі закликає жінок віддавати перевагу своєму здоров’ю, наголошуючи на важливості проактивних заходів перед раком шийки матки

Якщо вам сподобалось, поділіться з іншими.

Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
Share on email
Share on google
Share on pinterest

Онлайн запис

Введіть будь ласка ваші данні, і ми зв’яжемося з вами найближчим часом!  Або напишіть нам у вайбер чи телеграм:

  Заявки обробляються в робочі години!

  Замовити дзвінок


   Або напишіть нам у вайбер чи телеграм:

   Заявки виконуються у робочі часи.