Віоламед

Месенджери для зв’язку з нами:

>
Як запідозрити, що з вашою родимкою щось не так?

Як перевірити родимку і зрозуміти, що з нею не так?

Будь-які невуси, або, як їх часто називають родимки, на вашому тілі потребують певної уваги та спостереження, хоча б один раз на рік.
Якщо у вас немає можливості чи з якихось причин ви не можете відвідати лікаря задля діагностики та спостереження, то існує шкала, за допомогою якої ви певною мірою зможете перевірити родимку, які свідчитимуть про малігнізацію новоутворення, тобто переродження доброякісної родимки у злоякісне новоутворення.

Дякуючи онкологам, була розроблена світова система A. B. C. D. E.

фотографія родимок

А – Asymmetry (асиметрія)

А – ASYMMETRY (асиметрія) 

Перевірити родимку можна, коли умовно поділивши її на дві половини: праву і ліву, або верхню та нижню, чи розділивши її умовно по шматочках наче піццу – між ними спостерігається невідповідність, у нормі вони мають бути відносно симетричні.

Симетрична нормальна родимка на фото
Не симетрична родимка на фото

В – Borders (краї чи границі)

В – BORDERS (краї чи межі)

Якщо ви перевіряєте родимку та помічаєте зубчаті, розмиті чи рвані краї, це є тривожним знаком, бо у нормі вони мають бути рівні та чітко відокремлюватись від навколишніх тканин.

Нормальна родимка на фото
Небезпечна родимка фото

С – Color (колір)

С – COLOR (колір)

При перевірці родимки коли помічається, що відбувається будь-яка зміна кольору, потемніння, почервоніння або навіть наявність кількох кольорів у родимці, на це варто звернути увагу, у нормі цього бути не має. Не варто плутати терміни інтенсивність та нерівномірність забарвлення.

Нормальна родимка та колір
Вигляд злоякіснї родимки

D – Diameter (діаметр)

D – DIAMETER (діаметр)

У нормі родимка має бути до 5-6 мм, якщо ж розміри змінюються і родимка стає більшою, наприклад, за ластик від олівця та якщо це трапляється за короткий проміжок часу, варто звернутись до лікаря, оскільки є ризик розвитку меланоми.

Нормальна родимкан до 5-6 мм
Збільшена родимка за короткий проміжок часу

Е – Еvolution (еволюція)

Е – EVOLUTION (еволюція)

Це маються на увазі загальні зміни, до яких входять не тільки вище перераховані ознаки (розмір, колір, форма), а й кровоточивість та утворення кірочок.

Родимки та їх тип
Родимки та їх тип

Висновок

А навіщо ж тоді звертатись до лікаря, якщо можна самостійно перевірити родимки?

Дана система не є методом ранньої діагностики малігнізації новоутворень, зміни, які спостерігаються неозброєним оком без використання дерматоскопії, зазвичай свідчать про уже тривалий процес озлоякіснення родимки.

Також, на жаль, не всі меланоми мають помітну зміну кольору та збільшення у розміра. У ряді випадків меланома розвивається досить повільно. Існують атипові форми меланоми, прикладом є ахроматична (безпігментна) меланома, що не має типових клінічних проявів та ознак, які можливо встановити лише дерматоскопічно та гістологічно.

Тому, для якісної діагностики та попередження негативних наслідків, варто хоча б раз на рік звертатись до лікаря дерматолога чи дерматоонколога задля перевірки родимок та діагностики новоутворень на вашій шкірі.

У Вас залишились питання?

Напишіть нам Ваше питання і ми відповімо на них.



    Заявки обробляються в робочі години!

    Онлайн запис

    Введіть будь ласка ваші данні, і ми зв’яжемося з вами найближчим часом!



      Або напишіть нам у вайбер чи телеграм:

      Заявки обробляються в робочі години!

      Замовити дзвінок


        Або напишіть нам у вайбер чи телеграм:

        Заявки виконуються у робочі часи.