Лікування ерозії шийки матки

      Дуже часто спеціалістам нашого центру доводиться консультувати пацієнток, які занепокоєні станом шийки матки, а саме діагнозом «ерозія», «ектопія», «дисплазія».

      Але давайте розберемось, коли дійсно необхідно хвилюватись. Під час проведення гінекологічного огляду лікар виконує забір мазків, зазвичай це бактеріоскопічне та цитологічне дослідження, або ПАП-тест, а також огляд та оцінку шийки матки за допомогою кольпоскопу.

      Цитологічне дослідження шийки матки – є одним з основних методів діагностики фонових та передракових захворювань органу, дозволяє визначити характер патологічного процесу, визначити ступінь атипії клітинних елементів та встановити тип дисплазії шийки матки. За допомогою кольпоскопу гінеколог візуально оцінює слизову оболонку піхвової частини шийки матки.

      Дисплазія шийки матки – це патологічний стан, який характеризується появою структурних змін в епітеліальних клітинах. Розрізняють кілька стадій захворювання: легка, помірна і важка. На початковій стадії дисплазія досить легко піддається лікуванню, часто є наслідком запального процесу і за даними ВООЗ лише в 1% жінок, які не лікуються, прогресує до більш важких стадій. Тому при проведенні щорічного профілактичного огляду можна запобігти розвитку даної патології.

Нормальна кольпоскопічна картина

Дисплазія легкого ступеня

      В молодих жінок, або після пологів можна спостерігати явище, коли циліндричний епітелій шийки матки, який зазвичай розташований всередині цервікального каналу, виходить за його межі та локалізується на зовнішній частині шийки матки і даний стан носить назву «ектопія циліндричного епітелію», а у післяпологових жінок «ектропіон» і є варіантом норми. Якщо жінку турбують часті контактні кровотечі, тоді дійсно можна виконати діатермокоагуляцію цієї ділянки, яка через деякий час покриється багатошаровим плоским епітелієм, що фізіологічно покриває зовнішню частину шийки.

      Протягом багатьох років існувала помилкова думка, що ектопія – це є ерозія шийки матки, патологічний стан, коли пацієнтці проводилось «прижигання», «замороження» та лікування за допомогою ін’єкцій. Але насправді ерозія – явище рідке, яке виникає після дії хімічних, фізичних чи травматичних факторів і самостійно загоюється протягом 7-10 днів.

      Так як циліндричний епітелій є досить чутливим і багатим на залози, у пацієнток з ектопією можуть спостерігатись незначні мажучі кров’яні виділення після статевих актів, а також збільшення нормальних слизових виділень у міжменструальні періоди. Також необхідно взяти до уваги той факт, що циліндричний епітелій більш схильний до виникнення запальних процесів і може служити «воротами» для потрапляння вірусу папіломи людини у організм.

      Тому при наявності ектопії, пацієнтці обов’язково необхідно проводити ПАП-тест на основі рідинної цитології з виявленням ВПЛ високого онкогенного ризику, щоб запобігти розвитку дисплазії шийки матки у майбутньому.

Чому обирають нас?

42 спеціаліста

з 2011 року разом з Вами

Більше 7000 УЗД вагітних на рік

Новітні технології

Ціни на послуги з лікування ерозії

Назва послуги
Поділля
Грибоєдова
Біопсія та лікування ш/м ВЧ 1 зона
Не надається
1 400,00 грн.
Біопсія та лікування ш/м ВЧ 2 зони
Не надається
1 600,00 грн.
КОМПЛЕКСНИЙ прийом гінеколога з УЗД
850,00 грн.
800,00 грн.
Консультация гінеколога
300,00 грн.
300,00 грн.
Лікування уражень шийки Аргон
Не надається
1 100,00 грн.
Лікування уражень шийки ВЧ
Не надається
1 100,00 грн.
ПЕРВИННИЙ огляд гінеколога
700,00 грн.
600,00 грн.
ПЕРВИННИЙ огляд кмн гінеколога
900,00 грн.
800,00 грн.
Повторний огляд: цитологія, мазок, кольпоскопія
600,00 грн.
450,00 грн.
Повторний огляд гінеколога з мікроскопією
550,00 грн.
400,00 грн.
Повторний огляд кмн гінеколога з мікроскопією
650,00 грн.
500,00 грн.
Повторний огляд кмн: цитологія, мазок, кольпоскоп
700,00 грн.
650,00 грн.

Ми знаходимось

м. Вінниця, вул.Грибоєдова 3

м. Вінниця, вул. Зодчих, 4

З любов‘ю чекаємо на ВАС в ВІОЛАMED!

Замовити дзвінок

Заявки виконуються у робочі часи.